مقالات راگانا

شستن لباس زیر؛ بهترین روش برای شستن لباس زیر چیست؟

از قدیم با جمله پیشگیری بهتر از درمان است آشنا شده ایم در این مقاله نیز میخواهیم به شما بگوییم با بهتر شستن لباس زیرتان از مریضی های نواحی تناسلی در امان بمانید.اولین مرحله دقیقا بعد خرید لباس زیر است ، شما زمانی که لباس زیر را خریداری میکنید ، قبل از اولین استفاده آن را به خوبی بشویید تا تمام میکروبها ،ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها که امکان دارد در دوران تولید به لباس زیر وارد شده باشد از بین برود.

  • لباس زیر منبع اصلی انتشار ویروس ها و میکروب ها به خصوص در فضای بسته مثل : محفظه ماشی لباسشویی هستند ، بنابراین هرگز لباس زیر خود را با مابقی لباس ها به صورت یکجا نشویید.

  • لباس زیر خود را با لباس زیر کودکتان باهم نشویید زیرا امکان دارد ویروس های لباس زیر شما حساسیت های پوستی برای کودکتان به همراه بیاورد.

  • لباس زیر را بهتر است با آب داغ (دمای 70/80 درجه) شسته شود اما اگرلباس زیر شما از پنبه نیست آب داغ باعث دفرمه شدن آن میشود بنابراین اگر از جنس لباس زیرتان مطمئن نیستید آنها را با آب ولرم 40 درجه بشوئید.

  • بعد از شستشو حتما لباس زیرتان را زیر نور مستقیم خورشید بگذارید تا تمام میکروبها کشته شوند و اگر دسترسی نداشتید حتما لباس زیرتان را با حرارت بالا اتو بزنید.

  • لباس های زیرتان را حداکثر هر سه ماه یکبار دور بیندازید و لباس زیر جدیدی تهیه کنید.

  • بعد از آنکه لباس زیرتان را از ماشین لباسشوئی بیرون آوردید اجازه دهید لباسشوئی حدود 15 دقیقه با آب و مواد ضدعفونی تمام میکروب های داخل محفظه ماشین را از بین ببرد.

بهترین شوینده برای لباس زیر چیست؟

بهترین شوینده برای لباس زیر صابون است و همچنین میتوانید از پودر صابون نیز استفاده کنید.

پیشگیری کنید تا سالم بمانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *