مقالات راگانا

بوی بد جوراب؛ دلایل بوی بد جوراب را بدانیم و آن را برطرف کنیم

در این مقاله میخواهیم درباره بوی بد پا و جوراب صحبت کنیم!

حتما در اطراف خود کسانی را دیده اید که با توجه به اینکه پاهایشان ساعات زیادی از روز درون کفش قرار دارد اما به هیچ وجه بوی بد نمیدهد و در مقابل افرادی را هم دیده ایم که همیشه و در هر صورت پاهایشان بو میدهد.

به راستی علت چیست؟

شما جزو کدام دسته از این افراد هستید؟

اگر پاهایتان هیچ وقت بو نمیدهد پس لازم نیست این مقاله را مطالعه کنید، اما اگر شما جزو دسته دوم هستید و از بوی بد پای خود رنج میکشید ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید تا با راهکارهای ساده این مشکل برای همیشه از بین برود.

میزان تعریق بدن انسانها با یکدیگر یکسان نیست ، بعضی ها کمتر و بعضی بیشتر عرق میکنند، مرطوب بودن سطوح و بدن جایگاهی مناسب برای رشد باکتریهاست، وقتی پاهای شما زیاد عرق میکند باکتریهایی که در پا و جوراب و کفش شما رشد میکنند باعث میشوند پاهای شما بوی نامطبوعی بگیرند.

بنابراین کافی است به چند نکته ساده اهمیت بیشتری بدهیم تا باکتریها اجازه رشد پیدا نکنند.

  1. شستن پاها: به صورت منظم پاهای خود را روزانه و حداقل یکبار بشوئید و سپس پای خود را به خصوص بین انگشتان پا را خشک کنید تا پا رطوبتی نداشته باشد.
  2. استفاده از جوراب مناسب: این یکی از مهمترین موارد است همیشه شنیده ایم هیچ ارزانی و هیچ گرانی بدون علت نیست موضوع قیمت جوراب را کنار بگذارید و از جورابی استفاده کنید که درصد بالایی پنبه داشته باشد زیرا پنبه باعث جذب رطوبت میشود و به باکتریها اجازه رشد نمیدهد اما جورابهایی با میزان پلاستیک بالا باعث گرم تر شدن پاهای شما میشود و همین امر تعریق پا را زیاد میکند و باعث مشکلات بیشتری میشود، بنابراین از جورابهایی با متریال بسیار مناسب استفاده کنید.
  3. شستن جورابها: یک جوراب هر چقدر هم جوراب خوبی باشد نمیتواند مدت ها و روزها در پای شما بدون بو دوام بیاورد پس روزانه جوراب های خود را بشوئید.
  4. کفش مناسب: همانگونه که پوشیدن جوراب مناسب مهم هست پوشیدن کفش مناسب نیز برای سلامتی پای شما و هم چنین بو نگرفتن جوراب و پای شما مهم هست پس کفش های مناسبی تهیه کنید.

با انجام دادن این نکته ها شما از بوی بد پاهای خود در امان می مانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *