مقالات راگانا

چگونه جورابها را خوب بشوییم ؟

مهم ترین نکته برای استفاده از جوراب تمیزی جوراب هست ، تمیز بودن جوراب شما مشخص می کند که چقدر به جزئیات تیپ خود اهمیت می دهید .

بنابراین باید روش های درست شست و شو جوراب را یاد بگیریم تا هم به عمر جوراب افزوده شود و هم حتی بعد از چندین بار استفاده از آن احساس خوشایند روز اول روبه شما بدهد .

یک روش خوب برای شستن جورابهای سفید ، ابتدا آب و کمی لیمو تازه رو روی حرارت بگذارید اگر لیمو تازه در دست رس نبود میتوانید از آبلیمو استفاده کنید ، بعد از گرم شدن آب کافیه اجازه بدید جورابهایتان نیم ساعت تا یک ساعت درون آن جوش بخورند و بعد از آن با مایع و یا صابون جوراب را بشویید و حتما در آفتاب گذاشته تا خشک شود ، حالا دیگر خبری از لکه های زشت و تیره نیست ! این روش جایگزینی برای استفاده از مایع های سفید کننده مضر هست .

جورابهای مشکی برای شست و شو راحت تر هستند کافیه از مایع های شست و شو برای لباس های مشکی استفاده کنید و دوباره جوراب سالم و تمیزی داشته باشید .

حالا بریم سراغ جورابهای رنگی ، تا جایی که امکانش هست جورابها را با دست بشوئید و اگر از ماشین لباسشویی استفاده میکنید سعی کنید البسه همرنگ را باهم بشوئید ، برای شستن جورابهای رنگی ابتدا لکه های آن را با صابون یا مایع از بین ببرید و دوباره جوراب را از اول بشوئید ، یادتون نره بعد از شست و شو به خوبی آبکشی کنید تا لکه ای از خود به جای نگذارد ، راستی آفتاب را یادتون نره برای خشک کردن جورابها حتما از آن استفاده کنید .

پیشنهاد میکنم زیاد از مواد سفید کننده برای شست و شو استفاده نکنید چون هم از عمر جوراباتون کم میشه و هم به سلامتیتون صدمه میزنه .

جوراب تمیز نشانه نظم و انضباط فردی است پس در تمیز نگه داشتن جورابهایتان کوشا باشید .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *