مقالات راگانا

چشم بند وتاثیر آن بر خواب !

همه انسانها بعد از مشغله های کاری فراوان و روزمره به خوابی آرام ، کافی و بدون استرس احتیاج دارند .

در این مقاله میخواهیم شما را با فواید چشم بند آشنا کنم .

عمر چشم بندها به سالیان قبل برمیگردد ، شاید زمانی که انسانهای اولیه برای جلوگیری از نور از برگ استفاده می کردند آنها را جلوی چشمشان میگذاشتند تا از ورود نور و حشرات در امان باشند ، یا خیلی بعد تر انسانها تکه پارچه ای به چشمان خود می بستند و از آن به عنوان چشم بندی برای خواب استفاده می کردند .

در عصر کنونی و با تغییرات زیادی که در صنعت پوشاک در جهان رخ داده ، میتوانیم این تغییرات شگفت را در چشم بندها نیز مشاهده کنیم .

میتوانیم چشم بند خواب را ماسکی برای چشم ها در نظر بگیریم که میتوانند عادت های بد هنگام خواب را بهبود ببخشند و مانع از رسیدن نور یا حشرات کوچک به چشم شود .

چشم بندها برای افرادی که اختلال عدم بسته شدن کامل چشم در خواب یا به اصطلاح کسانی که خواب خرگوشی دارند و با چشم نیمه باز میخوابند بسیار مفید است و مشکل آنها را حل می کند .

افرادی که به پهلو یا روی صورت میخوابند ، چشم بندها باعث می شود که دور چشم آنها چین و چروک نیفتد .

در کنار مدل های ساده چشم بند ها ، چشم بند های جدیدی با کمپرس وارد بازار شده است که قابلیت سرد و گرم شدن را دارد که مدلهای گوناگون آن را میتوانید در سایت راگانا مشاهده کنید .

کمپرس سرد : باعث کاهش علائم آلرژی در چشم ها و باعث کم شدن تیرگی دور چشم و همچنین کم شدن ورم چشم میشود .

کمپرس گرم : برای افرادی که خشکی چشم دارند بسیار مفید است زیرا رطوبت چشم را بالا میبرد و از خشکی چشم جلوگیری میکند و همچنین باعث کاهش گل مژه میشود .

به شما توصیه میکنم برای داشتن خوابی آرام تر و بهتر حتما از چشم بند استفاده کنید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *