مقالات راگانا

ماسک تنفسی؛ چرا باید از ماسک تنفسی استفاده کرد؟

سلامتی انسان بزرگترین نعمتی هست که خداوند باری تعالی به انسان داده است ، بنابراین باید در حفظ آن تلاش کنیم و خودمان را از هرگونه خطراتی در امان قرار دهیم.

در چندسال اخیر به علت گرم تر شدن کره زمین و وجود آلودگی ها جان انسانها به خطر افتاده است.

چند سالی است در کشور ما ایران به دلیل وجود آلودگی های زیاد هوا مخصوصا در فصل زمستان باعث تعطیلی مدارس و ممنوع شدن تردد خودروها در روزهای اوج آلودگی شده است.

مسئولین کشور باید فکر مناسبی برای رفع کلی این مشکل داشته باشند !

اما سوال اینجاست که هر کدام از ما به صورت فردی چه کاری برای راحتتر و پاکتتر نفس کشیدن داریم؟

میخواهم به شما ماسک های تنفسی را معرفی کنم در به تازگی متخصصین توانسته اند با استفاده از الیاف و فیلتر های مناسب ماسک هایی را تهیه کنند که علاوه بر زیبایی ظاهری به حفظ سلامتی نیز کمک میکند.

ماسک های تنفسی در قدیم به صورت تکه پارچه ای نرم بودند که تنها کارایی آنها حفاظت از لب و بینی ما بود و خاصیت دیگری نداشت بعدها به همان ماسک های ساده فیلتری را قرار دادندبرای تسویه هوا که سایز فیلتر بزرگ بود و روی صورت ظاهر بدی را نشان میداد اما امروزه ماسک هایی تولید شده با استفاده از تکنولوژی نانو که علاوه بر طرحهای زیبای متنوع که با هر سلیقه ای سازگار است ، خود پارچه دارای فیلتر الکترواستاتیک هست که میکروب های حتی زیر 1 میکرون هم شناسایی میکند و باعث میشود شما در آلودگی زیاد هوای پاک بهتری را تنفس کنید .

طراحی این ماسک ها به گونه ای است که از بالای بینی تا پایین لب را پوشش میدهد و باعث میشود هوای اضافی از بالا و پایین ماسک وارد دهان و بینی نشود.

این ماسک ها قابل شستشو هستند و برای مدت زیادی میتوانید از آنها استفاده کنید .

سلامتی بهترین نعمت است در حفظ آن کوشا باشیم

به امید ایرانی بدون آلودگی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *