مقالات راگانا

برای جلوگیری از ویروس کرونا از چه ماسکی استفاده کنیم؟

حدود 20 روز هست که ویروسی بنام کرونا در کشور چین شهر ووهان متولد شده است!
خیلی ها میگویند این ویروس از سوپ خفاش و مار آمده است و هنوز راههای جلوگیری با این ویروس مشخص نیست . کرونا به سرعت مرزهای چین را رد کرد و به کشورهای دیگر رسید اکنون بعد از گذشت 20 روز کرونا تقریبا به 20 کشور در جهان رسیده است ، بالای 14000 نفر به این ویروس مبتلا شدند و بیش از 300 نفر قربانی شده اند !
مردم در شهر هایی در چین قرنطینه هستند و اجازه خروج از شهر را ندارند .
کرونا این روزها به کشورهای همسایه ایران رسیده و دیر یا زود به ایران راه پیدا میکند. حال باید چه کنیم؟ چگونه از خود و خانواده خود مراقبت کنیم ؟
علاوه بر دستورهای پزشکی برای استفاده از خوراک و آشامیدنی های مناسب ، یکی از مهمترین و ساده ترین راه حل برای اینکه به ویروس کرونا مبتلا نشیم استفاده از ماسک های تنفسی هست، اما نه هر ماسکی!

انواع ماسک تنفسی:

  • ماسک تنفسی ساده : که عموما به ماسک پرستاری شناخته شده است و فقط مانند یک تکه پارچه نرم جلوی بینی و دهان شما را میپوشاند همین و بس و نه بیشتر ، پس قاعدتا استفاده از همچین ماسکی نمی تواند ازابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند! پس بهتر است تا دیر نشده انتخاب بهتری داشته باشیم.
  • ماسک تنفسی فیلتردار: دسته ی دوم ماسک های فیلتردار هستند که مدلهای زیادی در بازار موجود هست ، اما اکثرا ظاهر خیلی بدی را به چهره شما میدهد و از لحاظ ظاهری شبیه بیمارها میشوید و همچنین به دلیل فیلتر بزرگی که روی ماسک قرار دارد این مدل ماسک روی صورت سنگینی میکند و مدت زمان زیادی نمیتوان از این ماسک استفاده کرد .
  • حالا میخواهم ماسکی را به شما معرفی کنم که فیلتر این ماسک درون خود پارچه قرار دارد. این مدل ماسک که انواع آن را میتوانید در سایت راگانا مشاهده کنید با بکارگیری از فناوری نانو تشکیل شده و پارچه ی آن حاوی فیلتر الکترواستاتیک هست که این فیلتر یک فیلتراسیون قوی است که ذرات ریز حتی کمتر از یک میکرون را شناسایی میکند و نمیگذارد که از ماسک عبور کند ، اندازه ویروس ها قطعا کمتر از یک میکرون هستند بنابراین این ماسک گزینه مناسب و ارزانی است که شما را در برابر خطرات احتمالی ایمن می کند ، نکته دوم درباره این ماسک ها قابل شستشو  بودن آن ها هست به همین علت لازم نیست شما هفته ای یکبار هزینه کنید و ماسک تهیه کنید میتوانید یک عدد ماسک قابل شستشو را ماه ها استفاده کنید و آن را مجددا بشوئید و نکته آخر این ماسک ها ظاهری بسیار زیبا و فانتزی دارند که در رنگبندی و تنوع زیادی وجود دارند که با تمام سلیقه ها همخوانی دارد.

در مواقع ضروری در کشور عزیزمان با افزایش ویروس کرونا شاید پیدا کردن ماسک تنفسی مناسب کمیاب شود پس تا فرصت هست آن را تهیه کنید .

از قدیم همیشه شنیده ایم که پیشگیری بهتر از درمان از است !

امیدوارم همه ی انسانها در کل جهان در سلامت کامل زندگی کنند اما بهتر است این ویروس را جدی بگیریم !

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *