مقالات راگانا

اطلاعات درباره جوراب واریس !

جوراب واریس نقطه مقابل جوراب دیابتی است و نباید این دو را با هم اشتباه بگیرید ، جوراب دیابت کاملا نرم و بدون فشار به پا است . اما جوراب واریس به دلیل اینکه باید خون جمع شده در پا را به سمت بالا هدایت کند فشار اندازه گیری شده ای را به پا وارد می کند .

بیشترین فشاری که جوراب واریس به پا وارد می کند در قسمت مچ پا هست و به ساق پا فشار کمتری وارد می کند .

جوراب واریس خون موجود در رگ های پا را در جریان می اندازد و باعث بهبود آن می شود ، در انتخاب جوراب واریس مهم ترین اصل سایز درست پای شما است تا فشار کمتری یا بیشتری به پای شما وارد نشود .

استفاده کردن از جوراب واریس در ابتدا کمی دشوار است و این به دلیل سفت بودن این نوع جوراب است و البته راهکارهایی برای پوشیدن آسان آن وجود دارد ، به طور مثال نایلون های پاره نشدنی به نام ایزی اسلاید وجود دارد که ابتدا آن را پا کرده و به دلیل لغزنده بودن آن جوراب واریس به راحتی به پای شما می رود فقط باید دقت کنید که قسمت ساق پای جوراب درست و سر جای خود قرار گرفته باشد تا اثر بخشی خود را به طور کامل داشته باشد .

عمر مفید جوراب واریس نهایت 6 ماه تا 1 سال است و مانند دیگر وسایل بعد از عمر مفید خود خاصیت خود را از دست میدهد و باید آن را عوض کنید .

راستی می دانید از عمر جوراب واریس بیش از 170 سال میگذرد ؟ که در طول این سالها ساختار جوراب رو به بهبود و در جهت کمک به شما عزیزان بوده است .

پوشیدن جوراب مناسب را ساده نگیرید .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *